Dentyści, stomatolodzy i ... - Dla dentystów

Wybielanie cieszyn

Przeprowadzanie zabiegu stomatologicznego

Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane są przez osoby posiadające odpowiednie wykształcenie kierunkowe. Dzięki temu mogą one radzić sobie bardzo dobrze z przeprowadzaniem nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów stomato

Dentyści, stomatolodzy i ... - Dla dentystów Wybielanie cieszyn
logicznych. Poza tym można przyznać, że metody wykonywania zabiegów stomatologicznych są bardzo różne w zależności od tego, jakie wykształcenie posiadają stomatolodzy je przeprowadzający. Starsi stomatolodzy bardzo często sięgają po dobrze znane metody stomatologiczne, przy użyciu których skutecznie wyleczyli zęby u sporej grupy pacjentów. Natomiast młodzi dentyści podczas leczenia zębów w u swoich pacjentów wykorzystują najbardziej nowoczesne metody leczenia i posiadają już nieco inne standardy leczenia.


podoczodołowy) która przechodzi przez szczelinę oczodołową

Do jamy zęba wnikają dwa rodzaje włókien: włókna czuciowe z nerwu trójdzielnego, przewodzące czucie bólu, i współczulne ze zwoju szyjnego górnego, regulujące przepływ krwi w naczyniach miazgi.


Pochodzą z 2 i 3 gałęzi nerwu trójdzielnego czyli z nerwu szczękowego (V2) (dla szczęki) i od n. żuchwowego (V3) (dla żuchwy).


Nerw szczękowy oddaje gałąź (n. podoczodołowy), która przechodzi przez szczelinę oczodołową dolną, wewnątrz bruzdy podoczodołowej i przez kanał podoczodołowy, gdzie oddaje kolejno gałązki zębodołowe górne tylne, górne środkowe i górne przednie tworząc splot zębowy. Gałązki zębowe splotu zębowego kierują się ku otworom wierzchołkowym korzeni zębów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka


Ciekawa teoria

Poza słodyczami nie najlepiej na stan zębów wpływa również... chleb nasz powszedni. Co mam na myśli? Zacznijmy od teorii.

Na podstawie tego jak wygląda uzębienie u zwierząt można określić ich sposób odżywiania się. Roślinożercy mają najlepiej rozwinięte siekacze, mięsożercy kły. Człowiek teoretycznie jest wszystkożernym typem ssaka.

Jednak chleb i produkty z ziaren (zwłaszcza takie, gdzie ziarno jest w całości) mogą powodować problem. I nie mam tutaj na myśli celiakii, czy nietolerancji glutenu. Po prostu zboża są twarde i bardzo "ścierne" - tak tez działają na nasze zęby - ścierają szkliwo, osłabiają je.

To tylko teoria, jednak wydaje się nie być pozbawiona sensu. Oczywiście to nie znaczy, że musimy rezygnować z jedzenia chleba. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co wydaje nam się zdrowe, musi takie być.